« Uusi jäsenetu Neuleunelmia-kaupasta ja kiitoksia pienyrittäjille | Ullablog | Ulla - Mummojemme neuleet »

Yhdistys rekisteröity

Neuleyhdistys Ulla on nyt Suomen verkkoneuleyhdistys ry

Kun perustimme verkkoneulelehti Ullan ja sen taustalla toimivan yhdistyksen, halusimme yhdistyksen nimen heijastavan verkkoneulelehden nimeä. Näin päädyimme Neuleyhdistys Ullaan. Yhdistyksen rekisteröiminen tällä tai toisilla Ullasta johdetuilla nimillä ei kuitenkaan onnistunut nimen sisältämän Ulla-erisnimen takia.

Keväällä 2009 järjestetyssä ylimääräisessä vuosikokouksessa uudeksi nimeksi valittiin neutraali Suomen verkkoneuleyhdistys ry. Yhdistys on nyt rekisteröity tällä nimellä 19.11.2009.

Mitä tämä merkitsee käytännössä? Ei mitään muuta kuin sen, että Neuleyhdistys Ullan jäsenet ovat nyt Suomen verkkoneuleyhdistys ry:n jäseniä. Yhdistyksen toiminta jatkuu ennallaan eikä nimenmuutos vaadi jäseniltä mitään toimenpiteitä. Uusi nimi päivitetään sivuille mahdollisimman pian.

Kommentoi

Takaisin Ullaan